Broj 270-271

Svastalice
 

Za Srbe se oduvek govorilo da vole policijski poziv, a za Srbiju da je policijska drzava.
Marko Lopusina, TAJNE SRPSKE POLICIJE, »Evro«, Beograd 2001.
*
Narodi u Crnoj Gori i Srbiji nemaju grizu savesti iz proslosti, kao sto to imaju Slovenci, Hrvati, Muslimani i Albanci.
General Momcilo Perisic, potpredsednik Vlade Srbije, POLITIKA, 15. septembar
*
Zato sto su poslanici iz istih mesta upisivali razlicitu kilometrazu, na osnovu koje im se isplacuju putni troskovi, od Ministarstva za saobracaj trazio sam tacnu udaljenost svih gradova od Beograda.
Georgije Maric, sekretar Narodne skupstine Srbije, POLITIKA, 15. septembar
*
Vlada Republike Srbije podriva saveznu drzavu.
Vojislav Kostunica, predsednik SRJ, DANAS, 24. septembar
*
Neprikladno bi bilo u ovom trenutku potezati pitanje imovine u Makedoniji, s obzirom na probleme s kojima se tamo sada suocavaju.
Princ Vladimir Karadjordjevic, NOVI EKSPRES, 24. septembar
*
Ako promenimo Zivadina Jovanovica sa mesta potpredsednika, Slobodan Milosevic mora predloziti ko ga zamenjuje, ili cemo menjati Slobodana Milosevica.
Ivica Dacic, funkcioner SPS-a, NEDELJNI TELEGRAF, 26. septembar
*
Vreme kada sam ja bio ministar pravde, bez lazne skromnosti, proglaseno je kao Periklovo doba srpskog pravosudja.
Arandjel Markicevic, bivsi ministar pravosudja i sadasnji v. d. predsednika Saveznog ustavnog suda, DANAS, 26. septembar
*
Kostunica se ponasa kao suvereni monarh, krsi Ustav SRJ preuzimanjem nadleznosti svih institucija.
Zoran Djindjic, premijer Srbije, MONITOR, 28. septembar
*
Djindjic je u kandzama Drzavne bezbednosti.
Velimir Ilic, gradonacelnik Cacka, BLIC, 28. septembar
*
Avganistanci su zastrasujuci neprijatelji; ja to znam dobro, mi zapadnjaci smo ih uputili u pravom smeru i sa malo treninga dospeli su vrlo daleko.
Tom Keru, britanski obavestajac i »trener« avganistanskih gerilaca, DANAS, 29–30. septembar
*
Ne postoji pauza u kojoj nema kralja, a ima prestolonaslednika.
Akademik Matija Beckovic, clan Krunskog saveta, VECERNJE NOVOSTI, 30. septembar

***

 

© 1996 - 2001 Republika & Yurope - Sva prava zadrzana 
Posaljite nam vas komentar