Dogadjanja

Ko jos veruje reklami?

U jeku pisanja ustavne povelje o redefinisanju odnosa izmedju Srbije i Crne Gore, tj. o buducnosti Jugoslavije, koje stalno zastajkuje i o cemu su nas, za vreme boravka na Crnogorskom primorju, sredstva javnog informisanja redovno obavestavala, na TV ekranima se svakodnevno vrtela i reklama jedne jugoslovenske banke. U cilju vece uocljivosti, ova reklama je redovno prekidala gotovo sve informativne TV emisije. Doticna banka koja se u Beogradu reklamira sloganom "jedna banka - dve kartice", koristila je slogan "dve kartice - devet mogucnosti", cime je reklamirala mogucnost koriscenja "Viza" i "Master" kartica u razlicite svrhe. Za turiste je, svakako, bila najinteresantnija mogucnost da pomocu jedne od ove dve kartice u filijalama doticne banke podignu potrebnu kolicinu evra, u Crnoj Gori jedine efektivne valute. Ali, problem nastane cim vam pare zatrebaju. Iz mesta boravka, gde nema doticne banke, salju vas u najblize vece mesto, s uveravanjem da cete tamo zavrsiti posao bez ikakvih problema. Kada dodjete u to mesto, prvo imate problem da doticnu banku pronadjete, a onda se ispostavi da posedujete upravo onu karticu sa kojom, iako je zestoko reklamiraju, jos nisu poceli da rade, pa vas salju od banke do banke, zakljucno sa Narodnom bankom Crne Gore, gde vas konacno obaveste da vasa kartica u Crnoj Gori ne znaci nista. Tako su me, jednog od retkih vrelih dana ovoga leta, setali od banke do banke, od Ulcinja do Bara, dok nisam konacno shvatila da sam, umesto da dodjem do trazenog novca, izgubila dan, a svojim saputnicima uskratila odmor na moru i suncu. Na kraju su mi, u istoj banci u kojoj su reklamirali devet mogucnosti dve "svemocne" kartice, kao izvesnu, ponudili mogucnost da posredstvom "Transfer-union banke" dobijem iz inostranstva potreban novac, naravno, prema odredjenoj proceduri, i ako ima ko da mi ga posalje. Iako mi je novac bio veoma potreban, poucena ranijim iskustvima sa Dafinom i Jezdom, i poslovicnom poslovnoscu domacih banaka, nisam podlegla nagovoru bankarskih sluzbenica. Koliko sam bila u pravu uskoro sam saznala od ljudi kojima je novac stigao tek kada su otisli sa odmora.

Vera Vujosevic

Dogadjanja: FIA i mafija «

» Dogadjanja: Bujanje patoloskih pojava


© 1996 - 2002 Republika & Yurope - Sva prava zadrzana 
Posaljite nam vas komentar